Rozmarná plovárna 2021

Těšíme se na letošní Rozmarnou plovárnu!!
 

Rozmarná plovárna 2020

Promítání

Dva dokumenty Jana Gogoly ml. nám představí život jednoho domu a jedné rodiny ze zbraslavských Záběhlic v deníkových záznamech Jiřiny a Aleny Němcových. V prvním dokumentu "Deník babičky Němcové" čtou zápisy z deníku Jiřiny Němcové ti samí lidé, o kterých se v nich píše. Jiřina Němcová si na Zbraslavi v letech 1974 až 1997, kromě událostí rodinných a společenských, každý den zapisovala předpověď počasí a druhý den potom jeho skutečnou podobu. Východiskem druhého filmu "Mám ráda nudný život" je deník naší milé sousedky Aleny Němcové, která si zapisuje stav počasí, svoje sny, ranní cvičení, vaření, každodenní rodinný provoz, světové události a také poznámky, které se týkají mezilidských vztahů, náboženství a ducha doby vůbec. Snímek zvítězil v sekci Česká radost na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Jihlava 2009 a na MFF v Krakově 2010 získal cenu FIPRESCI.
 

Rozmarná plovárna 2019

Přijďte si užít poslední prázdninové nedělní odpoledne na vltavský břeh na Závisti a připomenout si poetiku prvorepublikové zbraslavské plovárny pana Šůry. Dámám se bude hodit, když si přinesou šik paraplíčko. Na programu je ukázka z Vančurova Rozmarného léta v provedení zbraslavských ochotníků, soutěžní přehlídka originálních slunečníků, atrakce a soutěže pro děti i dospělé a samozřejmě koupání ve Vltavě. Koupeme se a užíváme si Vltavy za každého počasí!

Za různorodý tým organizátorů Štěpánka Hrdá

Akce je podpořena grantem MČ Zbraslav

Víkend otevřených zahrad

Přednáška Okrašlovacího spolku a Místní knihovny

Přijďte pomoci s úklidem  - pytle a částečně i rukavice budou k dispozici na místě srazu. Můžete uklízet na určeném místě, nebo na svém oblíbeném vycházkovém okruhu. Nebo pomůžete se zpevněným pěšiny u veřejného ohniště? Nebo se podívejte na stránky Ukliďme Česko - Ukliďme svět https://www.uklidmecesko.cz/ a pomozte na jiném vašem oblíbeném místě. Například u Berounky, kde radotínští organizují hned dva úklidy.
 

Lednová přednáška o Anglických zahradách