Zahrádečka, které si každý všimne

26.11.2015 23:01

V letošním ročníku Rozkvetlé Zbraslavi jsme ocenili také minizahrádku na rozcestí ul. U národní galerie a ul. Pod špitálem, o kterou se společnou rukou starají sousedky paní Vejvodová, paní Haluzová a paní Hucková. Zasloužily se o to, že toto místo vedle popelnic na tříděný odpad rozkvetlo.

Paní Hucková nám poslala své vyznání k tomuto sotva metru čtverečnímu Zbraslavi, kterou si dovolujeme zveřejnit:

"Neříkáme tomu místu zahrádka paní té a té. Já ji nazývám komunitní zahrádkou. Všímají si ji všichni, kteří kolem bydlí. Těšíme se nejen tím co nového vykvetlo, ale co nového paní Haluzová zasadila, zda je zahrádka zalita a jak ty ubohé rostliny, které denně míjí zbraslavské autobusy a auta, přežily. Cena té zahrádky nespočívá jen v tom že kvete, ale hlavně v tom, že je zdrojem komunikace mezi námi sousedy.