Rozmarná letní plovárna

14.09.2015 14:08

Poslední prázdninovou neděli se na břehu Vltavy sešli zvědavci, které zaujal letáček Rozmarná letní plovárna, a ocitli se náhle na počátku minulého století. Skupina nadšenců vybudovala pro jedno odpoledne plovárnu včetně mola, převlékacích kabinek a slunečníků, nechyběl  ani plavčík v pruhovaných plavkách a záchranným kruhem.

Na počátku akce byly hned dva bláznivé nápady - obnovit alespoň na jeden den prvorepublikové  Říční lázně a přenést divadelní představení Rozmarné léto do míst, kde se příběh skutečně odehrával. Obrysy akce krystalizovaly postupně a nikdo přesně nevěděl, jak to celé dopadne. Ale nakonec  vznikl velmi pěkně koncipovaný program, který byl zahájen úryvkem Rozmarného léta v podání pánů  Tomáše Šamárka (plovárník Důra), Ivana Kočího (abbé) a režiséra Oldřicha Vlčka (tentokrát v roli majora Huga). Následovala promenáda dam v dobových plavkách a soutěž o nejkrásnější mužské lýtko. Hlavním bodem programu bylo ovšem koupání ve Vltavě, kterého se zúčastnilo nejméně 50 lidí. Spousta z nich se v letošním horkém létu koupala pravidelně, ale někteří teprve zde objevili kouzlo koupání v sice velice studené, ale poměrně velmi čisté Vltavě.

Báječné odpoledne se díky nádhernému počasí a nadšení organizátorů i příznivců velice vydařilo. Poděkování patří především Štěpánce Hrdé, Tomáši Šamárkovi, Petru Táborskému, Oldřichu Vlčkovi a mnoha dalším členům Okrašlovacího spolku a Zbraslavské kulturní společnosti. Věřme, že se tato poetická akce bude za rok opět opakovat, ať už počasí bude jakkoli rozmarné.

Tereza Kůstková

Fotogalerie: oszbraslav.rajce.idnes.cz/Rozmarna_letni_plovarna