Okrášlení okolí zrezivělé pumpy na Baních v ulici k Vejvoďáku/Studniční

14.08.2013 10:04

Členové a členky okrašlovacího spolku se chtějí věnovat, vedle ostatních aktivit jako například úklid veřejného prostranství, čištění a zvelebování zbraslavských studánek, vybudování ohniště, vybudování turistického značení, soutěž Rozkvetlá Zbraslav atd., i zkrášlování zanedbaných zákoutí.

Členky, které žijí v oblasti Baní si tedy vzaly za své okrášlení staré zrezivělé pumpy a jejího nejbližšího okolí. Pumpa i přilehlý zrezivělý poklop kanálu získaly během léta nový žlutý nátěr. Okolí jsme zryly, vyplely a založily malý záhon ohraničený kameny, kde jsme zasázely rostliny. Rády bychom k pumpě časem dodaly i lavičku nebo jiné posezení. Snad toto zákoutí potěší všechny kolemjdoucí.

Do budoucnosti by Okrašlovací spolek rád dál zveleboval i jiná zanedbaná místa Zbraslavi. Pokud se k nám chcete přidat, pište na okra.spolek@seznam.cz.

 

Petra Hamerská