K VÍKENDU OTEVŘENÝCH ZAHRAD 14. – 15. 6. 2014 SE PŘIPOJILA I ZBRASLAV

11.06.2014 17:26

Víkend otevřených zahrad, který se letos uskutečnil o víkendu 14. a 15. června, pozvala návštěvníky i do zahrady u vily Sněženka na Zbraslavi. Tato přírodní zahrada, kde většina květin rozkvétá v bílé barvě, získala 1. místo v soutěži Zahrada roku 2012 od Svazu zakládání a údržby zeleně. Investorkou je Eliška Břízová, manželka ekonoma Vladimíra Dlouhého. Autorkou projektu je Ing. Jana Pyšková.

VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD 14. – 15. 6. 2014

- to je vůně, krása, tradice, historie, ale také setkávání a trendy v zahradní architektuře. Umožní zájemcům navštívit běžně nepřístupné zahrady, ale zajímavým způsobem představí i parky a veřejná prostranství, jimiž procházíme denně. V České republice se koná již popáté a provozovatelé zahrad se k akci ještě mohou připojit. Účastníci víkendu se mohou těšit na workshopy, hry a soutěže pro děti, vernisáže a výstavy, květinové vazby, exotické druhy rostlin nebo koncerty. Národní památkový ústav se do Víkendu otevřených zahrad zapojí akcemi na řadě hradů a zámků ve své správě. 
 

ODKAZY

Stránky vily Sněženka: www.vikendotevrenychzahrad.cz/sindex.php?idvyrb=1022&akc=detail

Fotogalerie zahrady vily Sněženka: www.facebook.com/ZahradniArchitekturaKurz

Web Akce Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz

Rozhovor s Eliškou Břízovou: https://ona.idnes.cz