Členové historického okrašlovacího spolku

 

Prestiži, které se ve zbraslavské společnosti spolek těšil svědčí, délka jeho nepřetržité existence 67 let,  stopa, kterou po sobě ve veřejném prostoru zanechal, velikost  členské základny, která nikdy neklesla pod sto členů a někdy dosahovala až 400 členů. Hlavně ale společenská struktura členstva.

 

Zdá se, že každý vážený a respektovaný občan, považoval členství v OS za nutnost. Z bezmála tisícovky občanů, kteří členstvím v OS po dobu trvání prošli, jmenujme alespoň některé, o kterých to z trosek zachovalé dokumentace, můžeme zjistit.

 

Starostové Václav Vejvoda a JuDr. F. Dusbábek, ředitelé školy Jan Šimonovský, Jan Haupt a Fr. Sýkora, učitel Karel Voborník,  Josef Škvor, nájemce pivovaru, Jos. Kalbač a Fr. Kadleček ředitelé záložny, Vilém Kořínek, inspektor Č.S.D., advokát Dr. Rösler,  Mgr Fasati lékárník, Mudr. Daněk lékař, Hynek Svoboda, architekt, Robert Hinais, řed. Státní uhelné ústředny, prokurista Ferd Froněk, živnostníci Václav Frank a Josef Jurenka.

 

Mezi funkcionáři a členy výborů najdeme množství dalších  občanů jako O. Wágnera, Al. Charváta, Fr. Pondělíčka a další a další. Jejich jména už nám dnes toho příliš neříkají, ani nevíme nic o jejich profesním zaměření, ale ve spolku se zřejmě významně uplatňovali.